Fakulteta za dizajn vabi na dvodnevni delavnici z naslovom Integracija oblikovalskega in poslovnega razmišljanja v trajnostne strategije, ki bosta potekali 3. in 4. aprila 2025 v LAB za kreativne industrije.
Delavnice se osredotočajo na to, kako sta design thinking in poslovno razmišljanje komplementarna in se medsebojno dopolnjujeta. Na podlagi študij, predstavljenih v knjigi “Design: A Business Case – Thinking, Leading and Managing by Design” avtorjev Brigitte Borja de Mozota in Steinar Valade-Amland, bodo udeleženci po teoretičnem in empiričnem uvodu delali na praktičnih primerih, s katerimi se srečujejo v praksi. Cilj je, da pridobljeno znanje čim bolj neposredno uporabijo v svojih organizacijah.
Četrtek, 3. april 2025
Kako sprejeti oblikovalsko razmišljanje kot ključen vir v korporativnih strategijah
13:30 – 16:30
Lokacija: Fakulteta za dizajn, LAB za kreativne industrije, pritličje, Dunajska cesta 129, 1000 Ljubljana
- Razumevanje dinamike design thinking in njegove uporabe v poslovnem okolju
- Prilagoditev “tradicionalnih” poslovnih strategij okvirju design thinking
- Spodbujanje design kulture v organizacijah
Petek, 4. april 2025
Design Thinking kot gonilo sprememb in poslovnega razvoja
13:30 – 16:30
Lokacija: Fakulteta za dizajn, LAB za kreativne industrije, pritličje, Dunajska cesta 129, 1000 Ljubljana
- Vključevanje koncepta design thinking v obstoječe procese in korporativno strategijo
- Uporaba koncepta design thinking pri reševanju konkretnih izzivov sodobnih podjetij
- Raziskovanje, kako design thinking in design metodologije prispevajo k bolj učinkovitim strategijam ESG, DEI in zelenega prehoda
Komu so delavnice namenjene?
Delavnice so primerne za podjetja iz vseh sektorjev, ki se ukvarjajo z izdelki ali storitvami. Dobrodošli so tako začetniki na področju upravljanja oblikovanja kot tudi vodje, ki že prepoznavajo oblikovanje kot strateško komponento poslovanja.
Gostitelj: Steinar Valade-Amland
Neodvisni svetovalec, ki sodeluje s podjetji, nevladnimi organizacijami in javnimi institucijami pri izkoriščanju potenciala oblikovalskega razmišljanja in metodologij. Njegov cilj je spodbujanje ljudem prijaznih in vključujočih organizacij ter vrednostnih ponudb, ki vodijo k trajnostni prihodnosti.
Poleg tega je izkušen ocenjevalec, poročevalec, podpredsednik in recenzent projektov za Evropsko komisijo, pri čemer je deloval v programih FP7, Horizon 2020 in zdaj Horizon Europe.
Od leta 2016 je redni gostujoči predavatelj in moderator delavnic na Fakulteti za dizajn.
Usposabljanja so v angleškem jeziku.